Welcome to our new web site!

To give our readers a chance to experience all that our new website has to offer, we have made all content freely avaiable, through October 1, 2018.

During this time, print and digital subscribers will not need to log in to view our stories or e-editions.

Property Transfers

Posted

Emily Jo Bradford to Heath and Kelly Welsh in District 12.
Cynthia A. Couey to Cody and Savanna Wilson in District 5.
Johnny Ray and Kimberly Renee Hill to Marty Guy and Sheri Rowlett Singleton in District 11.
Cynthia A. Couey to Jeremy M. and Brittany J. Fowler in District 5.
Darren Birdwell and others to Rebecca F. Johnson in District 16.
Norma Sue Baker to Norma Sue Baker in District 14.
Curtis J. Greer to Angela Renea Newbill and others in District 21.
Ashley Sawyer to Christopher Charles Sawyer in District 8.
Brian S. Hannan and others to Carroll County.
Robert B. Smith to Robert and Julie D. Cantrell in District 22.
Habite ICI, LLC to New Vision Trust in District 4.
Merritt Crenshaw to Jerrod and Jenifer Kitchen in District 18.
Cathy Carter Dempsey to Ryan J. and Shelby R. Collings in District 7.
Teresa Ann Jackson to Daniel L. and Katrina L. Wascher in District 6.
Stanley W. and Carolyn Cook to The E.F. Pahua Family Living Trust in District 11.
Austin Blake and Autumn L. Prater to Luis F. and Andrea L. Salazar in District 11.
Shenia Pruett Hardy to Hannah Chumney in District 11.
Gary and Joyce O’Brien to Isiah T. Pearson and others in District 13.
Thomas Ray Morris to William Christopher Colwick in District 4.
William Christopher Colwick to Casey Drewry in District 4.
James R. Halford to Karl and Cindy Guetschow.

Kenneth E. Giddens to Austin Blake and Autumn Lynn Prater in District 12.
Timothy M. Mann and others to Gregory Lavern Olsen in District 12.
Zachery and Wendy Wallace to Lauren P. Cunningham and others in District 22.
Betty Aden Lewis and others to Mary L. Wardlow in District 22.
Steven A. Novak to Timothy and Shivani Singh Dodd.
Jeff Johnson to Nicholas J. and Kaylin Ashley Siler.
James Elvis and Ricky Alan Webb to Bophan Leng in District 17.
Rita Brown to Brandon M. McBroom in District 2.
Thomas R. Clement and others to Thomas R. and Lana J. Clement in District 11.
Thomas R. and John W. Clement to John W. and Martha T. Clement in District 8.
Associated Publishers, Inc. to Dennis M. and Melisa H. Richardson in District 11.
Iris Dale Hatcher Crider to Larry B. Hatcher in District 1.
Larry B. Hatcher to Sylvia Gwynn Hatcher in District 4.
Iris Dale Hatcher Crider to Iris Dale Hatcher Crider in District 1.
Linda K. Meek and others to Tyler James Meek in District 3.
Linda K. Meek and others to William Dennis and Jenise Tegethoff in District 3.
Linda K. Meek and others to Judith C. and Farrell Hubble in District 3.
Dean Rudolph Griffith to Dean Rudolph and Tammy Susan Griffith in District 15.
James W. Lucas to James and Sarah Lucas.
Sarah Manning Lucas to James and Sarah Lucas.
Sonja E. Eiland to Luke K. and Katelyn R. Robertson in District 9.

Comments

No comments on this story | Please log in to comment by clicking here